‘’Özel Okulculuk Anlayışını Temelden Değiştiriyoruz’’

Özel Mesleğim Sağlık Meslek Lisesinin amaç ve ilkeleri klasik sağlık meslek lisesi  anlayışını temelden değiştirmeye odaklıdır;

  • Özel Mesleğim Sağlık Meslek Lisesi kendisine ait hastanesi (Doğa Hospital) ve hastanede görevli tüm sağlık personeli ile öğrencilerini alanında uzman doktor, hemşire ve diğer sağlık kadroları tarafından sunulan mesleki seminerlerden faydalandırır.
  • Özel Mesleğim Sağlık Meslek Lisesi kardeş kuruluşu olan Doğa hastanesinin desteği ile periyodik olarak hastane bünyesinde gerçekleştirilen yerinde mesleki eğitim dersleri yaparak öğrencilerin gözlem yeteneğini güçlendirir.
  • Özel Mesleğim Sağlık Meslek Lisesi süreci tanımlanmış ve tüm ayrıntıları göz önüne alınarak düşünülmüş üniversite hazırlık odaklı iki aşamalı eğitim sistemini, ekonomik koşullarda sunarak hem eğitimde fırsat eşitliğini sağlar hem de öğrencilerini ülkemizin en üst seviyede eğitim-öğretim veren üniversitelerine hazırlar.
  • Özel Mesleğim Sağlık Meslek Lisesi , öğrencilerini üniversite sınavına hazırlamak ve geleceği planlamak kavramları arasında bağ kurar. Bu nedenle, Haftasonu Eğitimleri ve mesleki ve akademik rehberlik yöntemi ile öğrencilerinin ulaşmak istediği hedef ile potansiyelleri ve gereksinimleri arasında uyum oluşmasını sağlar.
  • Özel Mesleğim Sağlık Meslek Lisesi, yeteneklerini keşfedebilmiş ve kendilerini geliştirmiş bireyler yetiştirmeyi şiar edinmiş bir kurumdur. Okulumuz kendisini yalnızca sağlık personeli yetiştiren ve üniversiteye hazırlayan bir kurum olarak görmez aynı zamanda , üniversiteyi takiben yaşama atılacak gençlere o günlerde gerekli olacağına inandığı tüm donanımı da sağlamayı amaçlar.
  • Özel Mesleğim Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin bireysel gelişimine ve sosyalleşme sürecine en az akademik eğitim kadar önem verir. Okulumuz akademik süreçte olduğu gibi kulüp çalışmalarında da, öğrencilerinin ihtiyacına ve yeteneğine göre kulüp çalışmaları ve sosyal aktiviteler organize eder.