Özel Mesleğim Okulları’nda ders programlarının haricinde öğrencilerin sportif alanlarda gelişimlerini sağlayabilecekleri, sportif çalışmalar yapılır.

Spor, çocuğun kendi yeteneklerinden haberdar olmasına ve onları başkalarının yetenekleriyle karşılaştırabilmesine fırsat verir. Özellikle takım sporları, öğrencilerin bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimine yardımcı olur.

Futbol kulübümüz öğrencilerin sosyal ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak amacı ile kurulmuştur. Futbol kulübü faaliyetleri ile öğrencilere futbolun incelikleri öğretilirken; onları iyi bireyler olarak yetiştirmek ve özgüvenlerini güçlendirmek hedeflenmektedir. Mesleğim Okulları Futbol Kulübü, futbol sporunun öğrencilerin geleceğe hazırlanmalarında önemli bir sosyalleşme tecrübesi olduğu fikri ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Futbol kulübü haricinde okul sporlarında Basketbol, masa tenisi, hentbol, judo ve voleybol, alanlarında sportif faaliyetler yapılmaktadır.

Öğrenciler yıl boyunca katıldıkları kulüp faaliyetlerini yıl sonunda çeşitli kutlamalar, şenlikler, yarışmalar, özel gösterim ve sergiler kapsamında sunma olanağına sahip olurlar.