özel Mesleğim Sağlık Lisesi Fotoğrafçılık Kulübü çalışmalarında; öğrencilerimize fotoğrafın ne olduğu, fotoğraf çekim tekniklerinin nasıl uygulanacağı, fotoğraf sanatının tarihsel gelişimi, fotoğrafın diğer sanatlar arasındaki yeri ve diğer sanatlarla olan ilişkileri anlatılmaktadır. Belgesel fotoğrafçılığı, basın fotoğrafçılığı, stüdyo fotoğrafçılığı, tanıtım fotoğrafçılığı, medya fotoğrafçılığı gibi fotoğrafın kullanıldığı değişik çalışma alanları hakkında bilgi verilir.

Fotoğraf çekimlerinde makine seçimi, makine hâkimiyeti, ortamın ışık niteliği gibi teknik bilgiler öğrencilerle paylaşılır. Fotoğrafın sanatsal yönüyle ilgili olarak, kompozisyon kuralları tartışılır. Fotoğrafın işlenmesinde kullanılan Adobe Photoshop programı tanıtılır.

Fotoğrafçılık Kulübü öğrencileri; okulumuzda düzenlenen her türlü etkinliğin görüntülenmesinde, bu görüntülerin düzenlenmesinde ve sergilenmesinde aktif olarak yer alırlar.

Ayrıca Dünyada, ülkemizde ve özellikle de kentimizde düzenlenen fotoğraf ve fotoğrafçılıkla ilgili her türlü etkinliği takip eder, mümkünse katılma olanaklarını organize ederler.

Özel Şartlar

Fotoğraf sanatına ilgi duyan ve bu alanda deneyim sahibi olmak isteyen öğrenciler içindir. Kulüp çalışması için gerekli teçhizat öğrenci tarafından sağlanır.